Znakowanie narzędzi

USŁUGA znakowania pojedynczych narzędzi chirurgicznych

Nasza firma świadczy usługę znakowania pojedynczych narzędzi chirurgicznych kodem 2D DataMatrix. Usługę znakowania przeprowadzamy u Państwa w szpitalu, tak by nie wprowadzać niepotrzebnych utrudnień w codziennej pracy. 

Usługę wykonujemy metodą laserową, dysponujemy przeszkolonym do tych celów personelem. Jeżeli dane narzędzie, ze względu na swą delikatną konstrukcję nie może zostać oznakowane znakowarką laserową, jesteśmy w stanie zaproponować alternatywną metodę. 

Cena usługi zależy od wielkości instrumentarium. Wysyłając do nas zapytanie  z przybliżoną wartością posiadanego instrumentarium, otrzymacie Państwo w odpowiedzi ofertę cenową.

.PAMIĘTAJ!  SAMO OZNAKOWANIE NARZĘDZI NIE POZWOLI NA ICH KOMPUTEROWĄ EWIDENCJĘ. OBSŁUGA KODÓW JEST MOŻLIWA JEDYNIE ZA POSREDNICTWEM PRZEZNACZONEJ DO TEGO  APLIKACJI KOMPUTEROWEJ.


PARę słów o różnych metodach znakowania 

 1. Znakowanie za pomocą kodu kreskowego 1D.
  Jest to metoda znajdująca zastosowanie jedynie przy identyfikacji zestawów. W przypadku pojedynczych narzędzi chirurgicznych nie znajduje zastosowania, głównie ze względu na wymaganą wielkość kodu.
 2. Znakowanie z wykorzystaniem kodu 2D DataMatrix
  Idealna metoda identyfikacji pojedynczych narzędzi chirurgicznych. Kod grawerowany jest bezpośrednio na narzędziu chirurgicznym. By oznakowywanie kodem DataMatrix miało sens, każde narzędzie powinno być oznaczone w sposób unikalny dla siebie, tak by w obrębie tego samego rodzaju narzędzi również możliwa była identyfikacja każdego z nich. Istnieją dwie metody grawerskie: laserowa i mikrouderzeniowa.

 3. Znakowanie specjalistycznymi naklejkami z kodem 2D
  Jest to metoda zalecana jako uzupełniająca. Nie wszystkie narzędzia da się grawerować, niektóre są zbyt delikatnej konstrukcji, lub posiadają kształt, który utrudnia odczyt wygrawerowanego kodu. Dlatego w przypadku takich narzędzi można użyć specjalnej naklejki z fabrycznie naniesionym unikalnym kodem 2D DataMatrix, jej żywotność jest jednak ograniczona i zależy od intensywności eksploatacji narzędzia.
 4. Znakowanie RFID
  Metoda ta polega na wyposażeniu narzędzia chirurgicznego w chip RFID, który następnie jest odczytywany za pomocą czytnika radiowego, poprzez zbliżenie narzędzia. Technologia ta jest absolutną nowością, a jej dotychczasowe zastosowanie miało raczej charakter testowy. Transponder RFID można umieścić w narzędziu tylko w fazie produkcji. Podejmowane były również próby jego doczepiania do wyprodukowanego już narzędzia. Wyniki testów wykazują jednak, że na chwilę obecną nie jest to jeszcze metoda godna polecenia, choć niewątpliwie ma przed sobą przyszłość.


 
Informacje dodatkowe