Najważniejsze informacje

System komputerowy MEDOK jest przeznaczony zarówno dla dużych, jak i małych szpitali. Znajduje zastosowanie w każdej placówce medycznej, w której przeprowadzany jest proces dekontaminacji narzędzi i materiałów chirurgicznych.

MEDOK to system, który generuje kompleksową dokumentację elektroniczną poświadczającą sterylność stosowanych przy zabiegach narzędzi i materiałów. 

MEDOK w pełni kontroluje obieg narzędzi chirurgicznych szpitala. Śledzi ścieżkę zestawów, lub/i pojedynczych narzędzi (w przypadku oznakowania narzędzi kodem 2D), nadzoruje stan magazynu bloku operacyjnego, bądź centralnej sterylizatorni.  

MEDOK systematyzuje przebieg prac, oraz znacząco ułatwia i usprawnia komunikację pomiędzy blokiem operacyjnym, a centralną sterylizatornią, które często znajdują się w oddalonych częściach budynku.

MEDOK monitoruje i archiwizuje pracę twoich urządzeń, takich jak sterylizatory, myjnie-dezynfektory, zgrzewarki i in. Może również pełnić funkcję niezależnego systemu rejestracji urządzeń. Niezależna rejestracja jest dowodem na poprawnceniona, a często też wymagana w różnych dziedzinach przemysłu, m.in. w przemyśle farmaceutycznym, w którym wymaga się ścisłej kontroli urządzeń i procesów.

Jednostkom medycznym świadczącym usługi sterylizacyjne dla klientów zewnętrznych, MEDOK umożliwia rzetelne rozliczanie kosztów przeprowadzonej usługi.


konstrukcja systemu medok

MEDOK ma trzy podstawowe zalety konstrukcyjne tj.: modułową, konfigurowalną i otwartą budowę.

 • Modułowość - oznacza, że możemy wybrać tylko te funkcje które są dla nas istotne i zapłacić tylko za nie, a instalację pozostałych modułów podjąć w późniejszym terminie, kiedy pozwolą nam na to możliwości finansowe.
 • Konfigurowalność - oznacza, że system pozwala na wprowadzenie zmian, które mają na celu dopasowanie się do preferencji klienta.
 • Otwartość - oznacza, że system jest skonstruowany tak, aby móc współpracować z innymi systemami komputerowymi szpitala i różnymi typami urządzeń.
   

budowa systemu medok

MEDOK to nie tylko aplikacja komputerowa, to cały system na który składają się różne urządzenia.

W skład standardowego wyposażenia systemu MEDOK wchodzą:

 • aplikacja komputerowa (odpowiedni moduł aplikacji na dane stanowisko pracy),
 • komputery (ze względu na specyfikę miejsca w którym funkcjonuje system MEDOK, na wielu stanowiskach pracy zalecamy/ stosujemy specjalistyczne komputery, umożliwiające łatwą i skuteczną dezynfekcję),
 • skanery kodów kreskowych/ 2D (niezbędne do sprawnej obsługi systemu),
 • etykiety obiegowe,
 • drukarki kodów i etykiet,
 • tradycyjne drukarki,
 • oznaczniki do modułów transportowych,
 • interfejsy (umożliwiające podłączenie urządzeń do systemu).

Dopiero przy zastosowaniu tych wszystkich składowych, system jest w pełni funkcjonalny i może sprawnie prowadzić wszelkie powierzone mu zadania.

System MEDOK może pracować bez niektórych z wymienionych urządzeń, jednak będzie to skutkowało obniżeniem komfortu użytkowania systemu.

Urządzenia które dostarczamy razem z aplikacją MEDOK pochodzą od sprawdzonych producentów, dlatego nie zalecamy zaopatrywania się w nie na 'własną rękę'. Z doświadczenia wiemy, że ostatecznie przysparza to wiele problemów (problem odczytywania kodów, powolna praca systemu itp.)
Jeżeli mimo wszystko, z jakiegoś powodu szpital preferuje samodzielnie zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt, bezwzględnie zalecamy uprzednią konsultację z naszymi specjalistami. Zależy nam na komforcie Państwa pracy z systemem MEDOK.


 KOSZTY

Centralne sterylizatornie różnią sie od siebie przedewszystkim wielkością pomieszczeń, ich rozłożeniem, ilością urządzeń podlegającym monitoringowi, ilością personelu a co za tym idzie ilością stanowisk pracy. Te wszystkie czynniki wpływają bezposrednio na cenę, tak więc nie da się podać jednej słusznej 'liczby', do wyceny zawsze trzeba podejść indywidualnie. Dlatego skontaktuj się z nami aby uzyskać przybliżone koszty takiej inwestycji  Informujemy, że dokonujemy również bezpłatnego szczegółowego projektu systemu MEDOK CS.

 

 

 
Informacje dodatkowe